City Nature Challenge v Budějovicích poprvé!

Budějčáci, pojďte do toho s námi! České Budějovice jsou čtvrté české město, které se utká v celosvětové výzvě City Nature Challenge. Jak si povedeme? Kolik lidí se zapojí? A objevíme v našem městě nějaký zajímavý druh?

Přípravy City Nature Challenge jsou v plném proudu. Chystáme akci u Arpidy, kam přijedeme v pátek 29. 4. s biologickou mobilní laboratoří, plánujeme vycházky na Vrbenské rybníky s odborníky, připravujeme fotosoutěž.  Pište si do kalendářů 29. dubna až 2. května – CITY NATURE CHALLENGE a čas na budějovickou přírodu. Vyrazíte na výlet za město nebo se vydáte do Stromovky, k Malši nebo Vltavě? Nebo budete fotit po cestě do práce? Každé pozorování se počítá. Instalujte si zdarma aplikaci iNaturalist a zkuste to! Foťte, poznávejte, bavte se!

Celosvětově se do výzvy přihlásilo zhruba pět set měst, v České republice se utkáme s Prahou, Brnem a Uherským Hradištěm. Umístíme se na pěkné příčce?

Projekt City Nature Challenge v Českých Budějovicích organizuje Biologické centrum Akademie věd ČR pod záštitou Rady města České Budějovice. Akce se koná s podporou Agentury ochrany přírody a krajiny. Děkujeme za projevenou důvěru a podporu.